Dopravní dostupnost Nové sladovny, která bude součástí čtvrti Flora City, je bez přehánění vynikající. Během několika minut se z ní autem dostanete na dálnici vedoucí z města. Jen několik metrů od vyrůstajících budov je zastávka tramvaje, která vás spojí s nákupními zónami Haná a Olomouc City (Tesco, Terno, OBI, Globus, Decathlon), vlakovým i autobusovým nádražím, nemocnicí a oběma olomouckými vysokými školami. V docházkové vzdálenosti od Nové sladovny se pak nachází nejen centrální Horní a Dolní náměstí, ale celé historické jádro města s řadou kaváren a restaurací.

Přímo v novém areálu budou mít jeho obyvatelé k dispozici ordinace lékařů, oční optiku, lékárnu, drogerii a minimarket Albert. Pouhé dvě minuty autem nebo sedm minut pěšky od Nové sladovny leží Fakultní nemocnice, jedno z nejmodernějších zdravotnických zařízení v České republice s komplexní péčí o pacienty.

Rodiče dětí v okolí nového areálu snadno naleznou vhodnou školu. V blízkosti Nové sladovny jsou mateřské i základní školy, gymnázium, obchodní akademie i střední zdravotnická škola. Totéž platí o většině fakult Univerzity Palackého. Pouhé čtyři zastávky tramvají je to do moderní Moravské vysoké školy Olomouc.

Nová sladovna vyrůstá v bezprostřední blízkosti Comfort Hotelu, takže nebude problém ubytovat vaše případné návštěvy. Také parkování je již nyní vyřešeno, a to jak na odpovídajícím počtu míst přímo v areálu, tak i na nedalekém velkokapacitním parkovišti výstaviště Flora.

Nová sladovna

Nová sladovna

Projekt Nová sladovna vyrůstá na místě někdejších skutečných olomouckých sladoven. Areál leží u Wolkerovy ulice v sousedství Comfort Hotelu (dříve hotel Ibis).

Share This